Ekonomi

Ramazan ayında tahıl fiyatlarında artış olacak mı?

İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İHBİR) Başkanı Kazım Taycı, “Nihai miktarlar üzerinde çok büyük bir etkisi olacağına inanmıyoruz. Tahıl, fasulye ve tahıl tarafında artı veya eksi %10 kabul edilebilir bir değer ama bu %20-30 civarında olmayacak. büyük sorun”konuştu

Mevcut suyun kullanımına yönelik rezervlerin daha bilinçli kullanılması gerektiğine işaret eden Taycı, şöyle konuştu: “Endüstriyel tesislerimizde geri kazanılan suyun, özellikle ısıtma ve soğutma işlemlerinde kullandığımız suyun aynısını tekrar kullanabilmek için mümkün olan en doğru arıtma faaliyetleriyle kullanılması konusunda daha fazla yatırıma ihtiyacımız var.”söz konusu.

“BİR KAÇ KALEM ESERİNDE DÜŞÜYOR”

Kazım Taycı, ramazan ayında genel hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve ürünlerinin tedariğinde sorun olmayacağını belirtti.

Fiyatlandırmada rastgele bir fiyat artışı olmayacağını söyleyen Taycı, birkaç eserde geri gelmeyi beklediklerini, eser arzında rastgele bir sorun yaşanmayacağını söyledi.

İHBİR Lideri Taycı, Türkiye’nin en verimli ovalarının depremin yaşandığı coğrafyada yer aldığını belirtti. “Yapmamız gereken bölgedeki verimli topraklarımızda üretimin ve hayvancılığın kesintisiz devamını sağlamak”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu