Haber

Çok Şiddetli Geliyor: Yarı Vade Uzatılabilir, İmamoğlu’ndan Kar Uyarısı

Sosyal medya hesabından İstanbul’da beklenen kar yağışı konusunda vatandaşları uyaran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Mecbur kalmadıkça kişisel araçlarla trafiğe çıkmamak, kar lastiği kullanmak ve resmi uyarılara uymak önemli. Evsiz vatandaşlarımızı misafir etmeye başladık, bugüne kadar 722 vatandaşımız misafir edildi” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

“Sorumluluk bölgemizde 4 bin 23 kilometrelik yol güzergâhında 598 müdahale noktasında kar küreme ve tuzlama araçlarımız hazır. Şehir merkezindeki yaya yollarında tuzlama çalışması yapmak için 377 noktada tuz stokladık.”

“Evsiz kalan vatandaşlarımızı ağırlamaya başladık, bugüne kadar 722 vatandaşımızı ağırladık, şehrin birçok noktasında sıcak ikramlarda bulunacak seyyar büfelerimiz konumlandı, sokak hayvanlarını beslemek için özel ekipler oluşturuldu.”

“Toplu ulaşımda olası aksamalar için ek seferler devreye alındı; Metro, metrobüs ve şehir hatlarında sefer sayısı yoğunluğa göre artırılacak. Şahsi araçlarla trafiğe çıkmamak, kar lastiği kullanmak, zorunlu olmadıkça resmi uyarılara uymakta fayda var.

İstanbulluları, okulların tatil olup olmayacağı veya diğer uygulamalarla ilgili resmi duyuruları takip etmeleri konusunda uyarıyoruz.”

karapurcekajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu