Haber

Muğla’da ‘Oyuncak Kitaplığı’ Hazırlanıyor

MUĞLA (İGFA) – Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Oyuncak Kitaplığı projesi ile çocuklara fırsat eşitliği yaratılacak ve uzman eğitmenler eşliğinde oyun terapisi eğitimi verilecek. Ayrıca kütüphanede çocukların her oyuncağa ulaşabilmesi, birlikte oyun oynayabilmesi ve ailelere oyuncak bağışı yapabilmesi planlanmıştır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde hayata geçirilen ve yerel yönetimlerde bir ilk olan Oyuncak Kitaplığı’nın kısa süre içinde hizmete açılması planlanıyor.

Çocukların bilişsel, ruhsal, sosyal ve diğer gelişimlerine katkı sağlamak, her çocuğun her oyuncağa ulaşabilmesini sağlamak, engelli bireylere özsaygı ve baş etme becerileri kazandırmak amacıyla düzenlenen Oyuncak Kütüphanesi Projesi hayata geçiriliyor. yerel yönetimlerde ilk kez Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirildi.

VATANDAŞLAR OYUNCAK KÜTÜPHANESİNE BAĞIŞTA OLABİLİR

Oyuncak Kitaplığı projesi ile çocukların grup olarak bir araya gelerek çeşitli etkinlik, etkinlik ve eğitimlere katılmaları planlanırken, çocukların eşit fırsatlara sahip olması, tüm çocukların sahip olduğu oyuncaklara kolay ulaşabilmesi hedefleniyor. kütüphaneye erişemez ve sorumluluğunu üstlenemez. Ayrıca çocuklar için birebir görüşmelerin yapılacağı Oyuncak Kitaplığı’nda oyun terapisi eğitimi de verilecek.

habertavas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu